Witam serdecznie wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić świat moich małych czarów. Wyruszycie tutaj wraz ze mną do krainy Magii, gdzie znajdziecie wiele pomysłów na to, jak wykorzystać chwilę w czarodziejski sposób. Szczypta Magii to blog, który ma w sobie coś magicznego. Dzięki niemu zaczerpniecie natchnienia oraz inspiracji do spędzania wolnego czasu i własnego tworzenia. Natchnie Was mocą, dzięki której poczujecie chęć działania.

24 listopada 2012

Aniołki z masy solnej do zawieszenia na choinkę- Część II (Ozdabianie)

No i jestem z kolejnym kursem :) ostatnio pokazywałam, jak zrobić mini aniołka na choinkę a dziś zaserwuję jego ozdabianie :)
Czego będziemy potrzebować:
- farby do malowania skrzydełek i buziek
- pisaki do ozdabiania sukieneczek
- pędzelki i woda (to wiadomo)
- makaron (ja użyłam mini kokardek z lubelli i Gwiazdek), który posłuży nam do robienia ozdób we włoskach naszych aniołków
- pistolet do klejenia na gorąco (ja mam taki mini)
Na początek pomalujemy naszym aniołkom skrzydełka i rąbek kiecuszki złotą farbą. Ja użyłam złotej metalicznej farby akrylowej rozcieńczając ją z wodą. Następnie pisakami zrobiłam kropeczki na kieckach rożnymi kolorkami. W późniejszej fazie zajmiemy się malowaniem buźki, zaczynając od pomalowania policzków, noska i oczów.
Kiedy wyschnie nasza farba na buzi malujemy aniołkom uśmiechy i źrenice oczów. Wszystko odstawiamy do wyschnięcia i zabieramy się robienie włosków. Z pasma włóczki robimy warkocz i tniemy na rożne długości. Zwykle takie, które będą nam pasowały do aniołków, po czym mocujemy je na kleju na gorąco. makaronowe gwiazdki i kokardki malujemy na dowolny kolor i również mocujemy klejem. Takim oto sposobem, wystarczy, że doczepimy naszym aniołkom sznureczki i pozwolimy wskoczyć im na choinkę :)
A taki wychodzi nam końcowy efekt :)

 Jeżeli wzorujesz się na moich kursach bądź pracach bardzo proszę o wzmiankę bądź link do mnie. Będzie mi bardzo miło obejrzeć Twoje prace :)

4 komentarze:

Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza. Dzięki temu wiem, że tu zaglądacie i podziwiacie moje prace :)
Proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga i reklam, bo Twój komentarz wyląduje w spamie!