Witam serdecznie wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić świat moich małych czarów. Wyruszycie tutaj wraz ze mną do krainy Magii, gdzie znajdziecie wiele pomysłów na to, jak wykorzystać chwilę w czarodziejski sposób. Szczypta Magii to blog, który ma w sobie coś magicznego. Dzięki niemu zaczerpniecie natchnienia oraz inspiracji do spędzania wolnego czasu i własnego tworzenia. Natchnie Was mocą, dzięki której poczujecie chęć działania.

26 stycznia 2013

Jak zrobic Aniołka z masy solnej z foremeki serce?- Część I

Podczas lepienia baranków ostatnim razem zostało mi trochę masy i nie wiedziałam jak ją wykorzystać. Postanowiłam zrobić zatem jeszcze jeden kurs :) Tym razem lepimy aniołka wykonanego głównie z serduszek :)
Co będzie nam potrzebne?
-masa solna barwiona i biała (ja użyłam tu masy barwionej plakatówką, ale jeśli chcecie możecie zostawić Waszą masę białą)
- mąka
- wałek
- woda i pędzel
- nóż
- wyciskarka do czosnku
- mała foremka serduszko
- spinacz biurowy 

Zaczynamy od rozwałkowania barwionego kawałka naszej masy i odciśnięciu w niej tylu serduszek ile mamy na to ochotę, aby później ukształtować z nich sukienkę. Wiadomo, że im więcej będziemy mieli serc tym większą sukienkę będzie można ulepić. Następnie układamy nasze serca w półkolu i na wierzch coraz to wyżej dokładamy kolejne aż stwierdzimy że nam wystarczy :) Później zaginamy płatki serduszek nieznacznie ku górze. Pamiętajmy, aby części masy sklejać ze sobą wodą.

Gdy sukienka będzie gotowa z czystego kawałka masy odciskamy cztery serduszka z których zrobimy skrzydełka dla naszego anioła. możemy je nakłuć wykałaczką, drucikiem bądź odcisnąć w nich jakiś dowolny kształt. Następnie spinacz biurowyłamiemy na dwie części i wciskamy pomiędzy skrzydła po czym doklejamy aniołkowi głowę z kuleczki masy solnej.

Z czterech wałeczków masy doklejamy raczki i nóżki po czym przy użyciu wyciskarki robimy włosy dla naszej anielinki i doklejamy, oczywiście pamiętając o wodzie :)

W rezultacie otrzymamy takiego słodziaka, który bardziej przypomina mi nimfę :D

 Jeżeli wzorujesz się na moich kursach bądź pracach bardzo proszę o wzmiankę bądź link do mnie. Będzie mi bardzo miło obejrzeć Twoje prace :)

4 komentarze:

  1. jakie to sliczniutkie, nie wiedziałam że z masy serduszek może powstać coś tak uroczego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajowy pomysł :) Aniołki świetne ;)***

    OdpowiedzUsuń
  3. Oooo... ale fajny pomysł!!! :D

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza. Dzięki temu wiem, że tu zaglądacie i podziwiacie moje prace :)
Proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga i reklam, bo Twój komentarz wyląduje w spamie!