Witam serdecznie wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić świat moich małych czarów. Wyruszycie tutaj wraz ze mną do krainy Magii, gdzie znajdziecie wiele pomysłów na to, jak wykorzystać chwilę w czarodziejski sposób. Szczypta Magii to blog, który ma w sobie coś magicznego. Dzięki niemu zaczerpniecie natchnienia oraz inspiracji do spędzania wolnego czasu i własnego tworzenia. Natchnie Was mocą, dzięki której poczujecie chęć działania.

20 marca 2013

Jak zrobic kurkę z masy solnej?

Jestem z obiecanym kursem na kurkę złotopiórkę :D taką mogliście już oglądać we wcześniejszym wpisie TU :)
Co będzie nam potrzebne:
- masa solna, 
- kulka z folii aluminiowej,
- pół wykałaczki,
- wałek,
- nóż,
- foremka do ciastek,
- woda i pędzel.
Na początku rozwałkowujemy kawałek naszego ciasta na ok 0,5 cm i przykładamy naszą kulkę foliową po czym obrysowujemy jej kształt. Pamiętajmy o tym, aby zarys był nieco większy bo braknie nam ciasta na zalepienie kulki w całości. Nadmiar ciasta wyciągamy na ogonek naszej kurki i nacinamy nożem w kilku miejscach.

Teraz bierzemy połówkę z wykałaczki w wbijamy w miejsce w którym będziemy przyklejać głowę. Namaczamy miejsce przy wykałaczce oraz sama wykałaczkę wodą i nadziewamy kuleczkę z masy, która będzie głową naszej kurki. Następnie rolujemy dziobek odciągając część masy z główki kury i dziobek gotowy :)

Kolejnym krokiem jest zrobienie czubka. Po prostu ściskamy czubek głowy tak jak pokazałam na zdjęciu dowolną ilość razy oraz na taką długość jaką uważacie za słuszna. Moja kurka ma mały czubek, ale swoim możecie zrobić długie i je zagiąć :) Możecie naciąć czubek nożem jeśli chcecie lub zostawić w nietkniętym stanie. Następnie z kawałka rozwałkowanego ciasta odciskacie kształt foremki, z której zrobimy skrzydła.

Przecinamy na pół i doklejamy na wodzie na skrzydełka. Możecie je zagiąć  bardziej w górę lub pozostawić proste. To już w waszej inicjatywie :) Następnie nacinamy nożem piórka i Kura jak się patrzy :)

 Jeżeli wzorujesz się na moich kursach bądź pracach bardzo proszę o wzmiankę bądź link do mnie. Będzie mi bardzo miło obejrzeć Twoje prace :)

8 komentarzy:

 1. Łał! Super!! Świetny pomysł z takimi kursami ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny kursik. Dziękuję :)
  Kurka śliczna :)
  Pozdrawiam ☼

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurka świetna kursik bardzo przydatny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękności tu widze:) Dziękuję za udział w zabawie i życzę powodzenia w losowaniu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za odwiedziny na moim bloogu, zawsze zapraszam!! : mojeklimatylonia.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza. Dzięki temu wiem, że tu zaglądacie i podziwiacie moje prace :)
Proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga i reklam, bo Twój komentarz wyląduje w spamie!