Witam serdecznie wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić świat moich małych czarów. Wyruszycie tutaj wraz ze mną do krainy Magii, gdzie znajdziecie wiele pomysłów na to, jak wykorzystać chwilę w czarodziejski sposób. Szczypta Magii to blog, który ma w sobie coś magicznego. Dzięki niemu zaczerpniecie natchnienia oraz inspiracji do spędzania wolnego czasu i własnego tworzenia. Natchnie Was mocą, dzięki której poczujecie chęć działania.

6 maja 2013

Jak zrobic wieniec z masy solnej?

Kurs na wieniec miałam zrobić już na Wielkanoc, ale niestety się nie udało, brakło mi na to czasu. Teraz jest nowa okazja. Taki wianuszek możecie podarować Mamie z okazji jej święta już 26 maja :) Korzystając za to z okazji bawienia się kolorową masą wymajęciłam dla Was skromny kursik :)
Czego nam potrzeba:
- kolorowa masa solna (to jak barwić pokazałam TUTAJ)
- mąka
- pędzel i woda
- mąka
- wykałaczka
- nożyk

Bazę naszego wieńca robimy z białej masy solnej (Jeśli macie ochotę, może to być każdy inny kolor np.brązowy). Kawałek masy rozdzielamy na dwie części i rolujemy do powstania długich wałeczków. Następnie zaplatamy je owijając na okrętkę. Na łączeniu moczymy wodą aby ładnie nam wszystko złapało i wieniec się nie rozleciał :)

Teraz użyjemy barwionej masy. Ja wykorzystałam 5 kolorów z barwników do jajek. Wy możecie swoją masę zabarwić farbami i będziecie mieć większą pulę do wyboru. Z małych kuleczek formujecie płatki kwiatuszków i nacinacie wykałaczką tak, jak pokazałam na zdjęciu.

Płatki kwiatków możecie wyciągnąć, aby były dłuższe i szpiczaste tak jak moje lub zostawić okrąglutkie. Z zielonej masy formujecie liście i nacinacie nożem. te czynności powtarzacie do uzyskania pożądanego efektu. Kwiatami możecie ustroić cały wieniec lub tylko część. Inwencja należy do Was :)

Tak wygląda moje dzieło w całości :) A tak mi się spodobał, że zrobiłam dziś dwa :)
Jeżeli wzorujesz się na moich kursach bądź pracach bardzo proszę o wzmiankę bądź link do mnie. Będzie mi bardzo miło obejrzeć Twoje prace :)

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Tez mi się bardzo podoba :D Tak nieskromnie powiem :D

   Usuń
 2. hmmm szkoda że nie ma zdjęć :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny ten wieniec :)-patent z barwieniem masy solnej genialny -kolor równomierny i malować nie trzeba :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow naprawdę śliczny i te kolorki hmm :)!!! Podoba mi się bardzo :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza. Dzięki temu wiem, że tu zaglądacie i podziwiacie moje prace :)
Proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga i reklam, bo Twój komentarz wyląduje w spamie!