Witam serdecznie wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić świat moich małych czarów. Wyruszycie tutaj wraz ze mną do krainy Magii, gdzie znajdziecie wiele pomysłów na to, jak wykorzystać chwilę w czarodziejski sposób. Szczypta Magii to blog, który ma w sobie coś magicznego. Dzięki niemu zaczerpniecie natchnienia oraz inspiracji do spędzania wolnego czasu i własnego tworzenia. Natchnie Was mocą, dzięki której poczujecie chęć działania.

20 grudnia 2014

Jak zrobić choinkę z gazety/ czasopisma?

Witam Was po kolejnej dość długiej nieobecności. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić choinkę z czasopisma lub gazety. Choinki robiłam do mojej sali przedszkolnej a później na kiermasz, z którego dochody zasilą nasz budżet i zostaną przekazane na potrzeby przedszkola. Zapraszam!

Jak widać choineczka ciekawie się prezentuje a do tego bardzo ładnie wygląda. To szybki i prosty sposób na ozdobienie niewielkiej przestrzeni.Prosto i szybko. Zwłaszcza jeśli ma się zwinne palce i jakieś 20 minut czasu.
Na początku wszystkie strony z gazety będziemy zaginać do wewnętrznej krawędzi. Do tej, która łączy ze sobą wszystkie strony. Musimy to robić skrupulatnie i dokładnie gdyż kartki takich gazet są bardzo cienkie i łatwo można je podrzeć. Starajmy się również zaginać kartki w ten sposób aby na samej górze powstał nam szpic.


Gdy wszystkie kartki mamy już zagięte czynność powtarzamy. Zaginamy tak jakbyśmy chcieli złożyć samolot. Tu na kartki musimy uważać jeszcze bardziej gdyż zginając je zwiększamy objętość naszej gazety.


Na tym etapie powstał nam taki niby samolot, który po rozłożeniu sam w sobie już ładnie wygląda. Przed nami najtrudniejsza i najżmudniejsza czynność.


Wszystkie wystające części kartek musimy podgiąć do spodu. Nie można ich obciąć, choć byłoby to dużo prostsze. Zagięte kartki mają zapewnić stabilność naszej choince. Tak więc.... zaginamy!


Na koniec powstał nam taki urokliwy trójkącik, który wygląda jak harmonijka. Teraz wystarczy tylko rozłożyć i postawić naszą choineczkę w odpowiednim miejscu.


Jeżeli nie macie w swoim pokoju żadnej ozdoby świątecznej można pomyśleć o takie choineczce. Można wykonać ją z gazety lub czasopisma a jeśli mamy bardzo mało miejsca na biurku czy stoliku do jej wykonania śmiało można wykorzystać zeszyt A4 lub niewielki notesik. Polecam gorąco!

Jeżeli wzorujesz się na moich kursach bądź pracach bardzo proszę o wzmiankę bądź link do mnie. Będzie mi bardzo miło obejrzeć Twoje prace :)

7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Mam nadzieję, że będzie przydatny :)

   Usuń
 2. Ciekawe, ciekawe, coraz to bardziej oryginalne choinki oglądam w sieci:) ta- bardzooo sympatyczna!!!! pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego z okazji swiat!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne - w przyszłym roku wykorzystam na lekcjach plastyki ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza. Dzięki temu wiem, że tu zaglądacie i podziwiacie moje prace :)
Proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga i reklam, bo Twój komentarz wyląduje w spamie!