Witam serdecznie wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić świat moich małych czarów. Wyruszycie tutaj wraz ze mną do krainy Magii, gdzie znajdziecie wiele pomysłów na to, jak wykorzystać chwilę w czarodziejski sposób. Szczypta Magii to blog, który ma w sobie coś magicznego. Dzięki niemu zaczerpniecie natchnienia oraz inspiracji do spędzania wolnego czasu i własnego tworzenia. Natchnie Was mocą, dzięki której poczujecie chęć działania.

26 grudnia 2012

Jak z czapki zrobic komin?

Długo zbierałam się do zrobienia tego kursu, ale ostatecznie się zmobilizowałam mając troszkę więcej czasu do wykorzystania :) Dlatego przedstawiam kurs przeróbki starej czapki na komin.
Czego będziemy potrzebować?
- stara czapka
- dobre, ostre nożyczki
- włóczka lub nitka (zależy, czy chcecie aby szwy były widoczne czy nie)
- igła
I zaczynamy! Obcinamy czubek naszej czapki. Jak dużo? Zależy to tylko od Was. W zależności od tego jak długi chcecie komin. Jeśli czapka jest zrobiona z dwóch warstw materiału tak jak moja to obie te warstwy zaginacie do środka jak pokazałam to na zdjęciu. Ważne aby obie strony zagięte były równo.
Następnie bierzemy długi kawałek włóczki lub nitki. Ja zawlekłam czerwoną włóczkę na dużą igłę. Najlepiej zrobić to przed obcięciem czapki, ale jeśli materiał będzie się dobrze trzymał po zagięciu możecie to zrobić w dowolnym momencie. No i zaszywamy nasz komin. Ja swoje szwy umieściłam na zewnątrz ale Wy możecie ją zszyć tak, aby szwy były niewidoczne. 
Na tym etapie nasz komin jest już skończony. Jeśli chcecie możecie dodatkowo ozdobić wasz komin np. kwiatkami z materiału bądź jakąś pasującą do niego broszką.
Ja dodatkowo obszyłam mój komin włóczką na dole i doszyłam kwiatki, co nie było trudne. Wyszywamy małe gwiazdki a później zieloną wełną wyszywamy listki i możemy śmiało pokazać się w kominie własnej roboty :)

 Jeżeli wzorujesz się na moich kursach bądź pracach bardzo proszę o wzmiankę bądź link do mnie. Będzie mi bardzo miło obejrzeć Twoje prace :)

4 komentarze:

 1. sam pomysl fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem oczarowana Twoim blogiem.Jest wspaniały i inspirujący,
  Dziś chce zrobić komin i choinkę z gazet,
  Bardzo dziekuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :) nie sądziła,że ktos tu jeszcze zagląda :)

   Usuń

Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza. Dzięki temu wiem, że tu zaglądacie i podziwiacie moje prace :)
Proszę nie zostawiaj linków do swojego bloga i reklam, bo Twój komentarz wyląduje w spamie!